Lebo ľudia viac milovali tmu...

Autor: Martin Gerčak | 8.9.2012 o 12:47 | (upravené 8.9.2012 o 12:55) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  150x

Dnešný svet už nie je ten čo býval kedysi... Jeho hrany sa akoby zaoblili a vzniká guľa. Už ľudia nevedia čo je dobré pre nich a čo je pre nich zlé. Vedia len čo chcú a za tým si idú, často bez ohľadu na city ostatných ľudí a na následky, ktoré ich konanie spôsobí.  Možno ani nechcú nikomu ublížiť a hľadajú cestu ako tomu predísť. ...

 http://www.biospotrebitel.sk/clanok/863-slnko-mesiac.htm

 

Tento životný štýl sa dostal už všade. Od politiky cez Cirkev až k bežnému občanovi. Každý je tým, svojím spôsobom, viac či menej poznačený. V politike ide poslancom o sebazabezpečenie a ľudia sa dostávajú na ďalšie priečky. Do Cirkvi sa tiež pokúšajú dostať peniaze, no tu ide vždy o niekoľko prípadov, jednoducho ide o jednotlivcov. A nakoniec sa do dostáva k bežnému občanovi, ktorý stráca hranice. Stráca vedomosť hranice dobrého a zlého, mixuje sa to v ňom a on si často nevie rady, aj keby chcel, keď je v situácií, kde si má vybrať medzi dvomi riešeniami. Často ostáva bezradne stáť a snaží sa udržať si obe riešenia, pretože je pre neho ťažké rozlíšiť, ktoré riešenie je to lepšie.

Táto situácia nastáva v oblasti lásky, financií a životných rozhodnutí. Ľuďom sa v dnešnej dobe ponúkajú mnohé možnosti a riešenia problémov. Doba nás učí ako každý jeden dosiahnuť, len čo je škoda, neučí nás sa rozhodnúť pre jeden, neučí nás triezvosti. Chce len naplniť každú našu túžbu. Všetko čo chceme je v dnešnej dobe možné, alebo v najbližšej dobe aj bude, lebo jasne tento svet smeruje k tomuto stavu. Často sa tým pádom vytratí aj pravda. Zahalí ju kopec ponúk, argumentov a názorov, ktoré vychádzajú od ľudí, ktorí ešte málo uvažovali, ktorý síce poznajú možnosti sveta a isto aj stav v akom sa nachádza, ale nespoznali ešte pravdu.

Veľké množstvo ľudí, hoci to nepovedia, ale z ich chovania sa to dá vidieť, nežijú v pravde. Myslia si, že pravda ich obmedzuje, že im v niečom bráni čo by chceli a to im v dnešnej dobe nemôže nikto ani zakázať, lebo by im obmedzoval ich slobodu v názoroch a správaní. Niektorí však končia so svojou slobodou dosť zle.

Jednoducho Pravda je ako kontrola. Keby nukleárny reaktor nebol pod neustálou kontrolou a neupravovali by sa jeho hodnoty isto by došlo k nešťastiu. A tak isto to je aj s naším svetom. Pokúšajme sa vždy hľadať pravdu, vždy hľadať možno nie to najlepšie riešenie, ale to čo je najpravdivejšie a určite nedôjde časom k nehodám.

Ľudia nechceli byť na svetle, lebo by sa možno ukázalo, že nekonali správne, preto si vybrali tmu, aby sa im nikto do ich života nestaral.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?