Genetika - rakovina

Autor: Martin Gerčak | 6.7.2014 o 18:26 | Karma článku: 3,20 | Prečítané:  303x

Antioxidanty, pomáhajú nám, alebo ubližujú???

Povedzme si najskôr, čo je rakovina.

Rakovina je bujnenie buniek, laicky povedané, nadmerné a vždy neregulovateľné množenie buniek, teda teraz trošku hlbšie povedané, je to vlastne kopírovanie DNA v nadmernej miere, kde sa musí vytvoriť presná replika tejto matice DNA. DNA v bunke nám tvorí akýsi obraz, ktorý sa snaží vytvoriť svoj vzor.

Pri normálnom delení má bunka isté fázy, mechanizmus, istý mechanizmus, isté fázy, ktoré musí a má spĺňať, teda môžeme hovoriť o istej chemickej rovnováhe a dostatku stavebných materiálov na jej delenie. Preto môžeme povedať a mnohí budú so mnou súhlasiť, že bunka sa prirodzene deliť má, lenže v ten pravý čas.

Ak nahliadneme do chemickej štruktúry DNA zistíme, že sa skladá z NH2, ďalej z fosforečnanou, a netreba zabúdať na oxo- skupiny a samozrejme Uhlík. Tieto prvky a skupiny tvoria našu DNA, ktorá sa neustále opravuje, ak vzniknú drobné chybičky, zapríčinené vonkajšími, alebo vnútornými vplyvmi.

Už sa toho veľa nahovorilo o antioxidantoch, ale naozaj pomáhajú, alebo môžu aj škodiť, veď antioxidant, znamená, že viažu na seba oxidujúce prvky, ktoré sa potulujú po organizme, ale samozrejme môžu narušiť aj štruktúru DNA, pretože tá v sebe skrýva taktiež ako kyslé, tak aj zásadité vlastnosti, takými to vstupmi antioxidačných látok môžeme strácať "rovnovážny" stav DNA.

 

Čiže na záver zhrnutie a vysvetlenie.

Delenie buniek je prirodzené, prebieha v každom organizme. Pred delením sa v bunkách zhromažďujú všetky látky pre vytvorenie novej bunky, novej DNA a organel, pri tvorbe DNA sa vytvárajú aj oxidačné skupiny, ktoré vplyvom antioxidantov sa odplavujú z buniek a tela von, takto narušená rovnováha v bunke, ktorá môže vzniknúť aj pár sekúnd po začiatku delenia, naruší podobu a tvar vzniknutej novej bunky, ktorá má poškodenú DNA a tá sa ďalším delením snaží opraviť, ale nakoľko už máchybnú DNA posúva túto informáciu ďalej a takto sa neregulovateľne bunky delia. Nemajú už totižto v sebe mechanizmus fáz, kvôli narušeniu DNA.

Riešením tohto problému a istou revolúciou, alebo novým pohľadom na liečenie rakoviny, by mohlo byť doplnenie voľných DNA skupín do bunky, ktoré by si našli svoje pravé miesto a bunka by sa prestala deliť, pretože by sa znova opravila DNA, ktorá by mala konečne všetky potrebné súčiastky na jej vytvorenie.

Samozrejme, je to len myšlienka, ale každý veľký objav započal iba jednou myšlienkou ;-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?